Дуда: Білий дім прийняв рішення про військову базу США в Польщі

Четвер, 4 жовтня 2018, 12:45
Білий дім уже прийняв рішення про розміщення американської військової бази на постійній основі в Польщі, сторонам залишилося вирішити суто технічні питання.

Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда в ефірі Polsat News.

"Ті, хто знається на американській внутрішній політиці, кажуть: якщо ведуться настільки предметні розмови і Білий дім дуже серйозно цікавиться цією темою, це означає, що, насправді, рішення вже прийнято, залишаються тільки технічні питання", - сказав він.

Польський лідер зауважив, що у питанні створення американської бази в Польщі потрібно розрізняти два аспекти: прийняття офіційного рішення і фактичне створення бази. Президент каже, що створення інфраструктури для бази триватиме понад рік.

Він переконаний, що будівництво у країні американської бази підвищить безпеку і слугуватиме стримувальним чинником для Росії.

"Я собі не пригадую, щоб Росія коли-небудь наважилася атакувати країну, в якій є американські військові", - підкреслив Дуда.

Водночас, це не звільняє Польщу від відповідальності щодо посилення власної армії, вважає президент.

Під час нещодавньої спільної прес-конференції з Дудою у Вашингтоні президент США Дональд Трамп схвалив рішення Варшави про виділення $1,5-2 млрд на будівництво інфраструктури під американську військову базу на території країни. Дуда зауважив, що її можна було б назвати "Форт Трамп".

Нині на території Польщі дислокуються близько 3,5 тис. американських військовослужбовців, які перебувають там на ротаційній основі.

Зокрема, у рамках зміцненої передової присутності НАТО (Enhanced Forward Presence - EFP) поблизу міста Ожиш (північний схід Польщі) розміщуються кількасот американських військовослужбовців у складі бойової батальйонної групи.

У кількох гарнізонах (Жагань, Свентошув, Сквежин і Болеславець) на заході Польщі у межах ініціативи зміцнення Європейського регіону (European Reassurance Initiative - ERI) дислокуються підрозділи бойової групи бронетанкової бригади США. Вони мають у своєму розпорядженні 400 гусеничних машин, 900 одиниць колісної техніки, зокрема 87 танків Abrams і 18 самохідних 155-міліметрових гаубиць Paladin.

Додатково у Польщі розміщений також повітряний компонент зі складу бригади бойової авіації, а в населеному пункті Редзікув на півночі країни будується американська база - елемент системи ПРО США Aegis Ashore.

У березні 2018 року Варшава домовилася про придбання у США протиракетних комплексів Patriot. Сума угоди склала майже $5 млрд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.