Франція і Німеччина звинуватили РФ і сепаратистів у знищенні безпілотника СММ ОБСЄ

Четвер, 1 листопада 2018, 19:40

Німеччина і Франція поклали відповідальність на Росію і підтримуваних нею сепаратистів за знищення безпілотника Спеціальної моніторингової місії на Донбасі.

Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті МЗС Німеччини.

"Як члени Нормандського формату Німеччина і Франція рішуче засуджують знищення безпілотника СММ дальнього радіусу дії вранці 27 жовтня поблизу від Нижньокринського в районі, не контрольованому українським урядом, поблизу від російсько-українського кордону. Відповідальні за подібні напади на персонал і обладнання СММ повинні бути притягнуті до відповідальності", - йдеться в заяві.

Німецька і французька сторона наголошують, що "докази, зібрані СММ, говорять про те, що Російська Федерація і підтримувані нею сепаратисти несуть відповідальність за обстріл і крах безпілотного літального апарату".

В результаті місія не змогла вести спостереження за районом", де в останні тижні спостерігався рух конвоїв через неофіційний прикордонний перехід між Росією і Україною. У заяві зазначається, що перед втратою зв'язку дрон виявив зенітну установку.

Німеччина і Франція наголошують, що цей серйозний інцидент порушує мандат місії ОБСЄ, схвалений усіма державами-учасницями.

"Росія як учасниця Мінських угод та член Нормандського формату несе особливу відповідальність за забезпечення вільного, безпечного та безперешкодного доступу спостерігачів ОБСЄ та їхнього обладнання" - йдеться у заяві.

Як повідомлялося, 27 жовтня вночі під час спостереження за колоною вантажівок поблизу кордону з РФ, де відсутні пункти пропуску, зник безпілотник СММ ОБСЄ.

Пізніше в ОБСЄ повідомили про дивні маневри безпілотника перед зникненням.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

Заблокований шлях до ЄС: чому не вдалося зрушити інтеграцію Балкан та як це вплине на Україну

ЄС не вдалося розблокувати процес вступу західнобалканських країн, які багато років чекають на членство. Це не заблокує надання кандидатського статусу Україні, але в перспективі може стати для нас проблемою.