Brexit: ще один британський міністр йде у відставку

Субота, 10 листопада 2018, 12:02

Міністр транспорту Великої Британії Джо Джонсон подав у відставку, закликавши провести в країні новий референдум про вихід з Євросоюзу.

"З огляду нате, що реальність Brexit виявилася настільки далека від того, що колись було обіцяно, демократичне завдання - дати громадськості остаточне слово", - написав він у своєму блозі.

Джонсон заявив, що новий референдум не повинен бути повторенням минулого в 2016 році. Він зазначив, що в ньому буде питання, чи готові британці продовжити боротися за вихід з ЄС, знаючи можливі умови угоди.

Джонсон вважає, що угода з ЄС залишить економіку країни ослабленою, а якщо угоди не вийде, то несправедливий збиток понесуть всі британці. На його думку, переговори закінчаться виплатами на користь ЄС десятків мільярдів фунтів і втратою Великою Британією контролю і "місця за столом".

 
PA

"Уявити нації вибір між двома непривабливими результатами, васалітетом і хаосом, - провал британської державності в масштабах, небачених з часів Суецької кризи. Британія стоїть на межі найбільшої кризи з часів Другої світової війни", - написав Джонсон.

Британський міністр з питання Brexit Домінік Рааб розраховує, що угода з ЄС про вихід Великої Британії буде затверджена до 21 листопада. Велика Британія перестане бути членом Євросоюзу 29 березня 2019 року.

Джо Джонсон - брат колишнього міністра закордонних справ Великої Британії Бориса Джонсона, який пішов у відставку у липні цього року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Кандидат у члени" Тримор'я: як Україні краще скористатися новим статусом

Що означає для України новий статус держави-партнера в Ініціативі Тримор’я? І що потрібно зробити, щоб розвинути цей успіх?

Досить симуляції. Чому Україна має розірвати відносини з Білоруссю Лукашенка

Політика особливого ставлення до режиму Лукашенка, яку проводив Київ, колись справді мала сенс. Проте зараз аргументів на користь цього більше не існує.

Як діють санкції та коли вони вплинуть на Путіна: стаття головного дипломата ЄС

Чи справді західні санкції впливають на російську економіку? Проста відповідь: вони вже починають давати ефект, і найближчими місяцями він зростатиме.