В Естонії – урядова криза через суперечки щодо міграційного пакту ООН

П'ятниця, 16 листопада 2018, 15:18

У п'ятницю, 16 листопада, прем'єр-міністр Естонії Юрі Ратас визнав наявність кризи в правлячій коаліції.

Про це повідомляє Postimees.

"Вчорашнє обговорення в уряді і сьогоднішня вимога голови Соціал-демократичної партії показують, що по працездатності коаліції завдано серйозного удару", - заявив Ратас.

Незадовго до того голова Соціал-демократичної партії Євгеній Осиновський закликав Ратаса звільнити з посади міністра юстиції Урмаса Рейнсалу, який є членом партії "Вітчизна".

Конфлікт, що спалахнув в коаліції, викликаний протистоянням між соціал-демократами і "Вітчизною" з питання підтримки рамкового міграційного пакту ООН. Під тиском "Вітчизни" уряд у четвер ввечері відмовився підтримувати договір.

"Я завжди підкреслював, що роль прем'єр-міністра - підтримувати працездатність уряду, завжди захищати інтереси держави і народу, берегти і підвищувати нашу репутацію на міжнародному рівні. Я і сьогодні керуюся цим принципом", - заявив Ратас.

"Я скликав екстрене засідання правління Центристської партії на 17 годин сьогодні ввечері для обговорення ситуації. Я вважаю, що мій обов'язок і завдання - забезпечувати внутрішньодержавну стабільність і працездатність уряду незалежно від того, що через три місяці пройдуть вибори", - наголосив прем'єр-міністр.

Через кризу в уряді глава МЗС Естонії Свен Міксер навіть скасував свій візит до Канади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: