В Естонії – урядова криза через суперечки щодо міграційного пакту ООН

П'ятниця, 16 листопада 2018, 15:18

У п'ятницю, 16 листопада, прем'єр-міністр Естонії Юрі Ратас визнав наявність кризи в правлячій коаліції.

Про це повідомляє Postimees.

"Вчорашнє обговорення в уряді і сьогоднішня вимога голови Соціал-демократичної партії показують, що по працездатності коаліції завдано серйозного удару", - заявив Ратас.

Незадовго до того голова Соціал-демократичної партії Євгеній Осиновський закликав Ратаса звільнити з посади міністра юстиції Урмаса Рейнсалу, який є членом партії "Вітчизна".

Конфлікт, що спалахнув в коаліції, викликаний протистоянням між соціал-демократами і "Вітчизною" з питання підтримки рамкового міграційного пакту ООН. Під тиском "Вітчизни" уряд у четвер ввечері відмовився підтримувати договір.

"Я завжди підкреслював, що роль прем'єр-міністра - підтримувати працездатність уряду, завжди захищати інтереси держави і народу, берегти і підвищувати нашу репутацію на міжнародному рівні. Я і сьогодні керуюся цим принципом", - заявив Ратас.

"Я скликав екстрене засідання правління Центристської партії на 17 годин сьогодні ввечері для обговорення ситуації. Я вважаю, що мій обов'язок і завдання - забезпечувати внутрішньодержавну стабільність і працездатність уряду незалежно від того, що через три місяці пройдуть вибори", - наголосив прем'єр-міністр.

Через кризу в уряді глава МЗС Естонії Свен Міксер навіть скасував свій візит до Канади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Кандидат у члени" Тримор'я: як Україні краще скористатися новим статусом

Що означає для України новий статус держави-партнера в Ініціативі Тримор’я? І що потрібно зробити, щоб розвинути цей успіх?

Досить симуляції. Чому Україна має розірвати відносини з Білоруссю Лукашенка

Політика особливого ставлення до режиму Лукашенка, яку проводив Київ, колись справді мала сенс. Проте зараз аргументів на користь цього більше не існує.

Як діють санкції та коли вони вплинуть на Путіна: стаття головного дипломата ЄС

Чи справді західні санкції впливають на російську економіку? Проста відповідь: вони вже починають давати ефект, і найближчими місяцями він зростатиме.