В Грузії перед виборами влада спише борги понад 600 тисячам громадян

Понеділок, 19 листопада 2018, 15:36

Уряд Грузії напередодні другого туру президентських виборів вирішив "обнулити" банківську заборгованість понад 600 тисяч громадян, що потрапили у так званий "чорний список".

Про це у понеділок повідомив прем'єр-міністр Мамука Бахтадзе, пише "Грузия Online".

"Хочу пояснити суспільству, що майже 95% зафіксованих в "чорному списку" заборгованостей складаються з кредитів, основна сума яких не перевищує 2000 ларі (понад 20 тисяч грн – Ред.)", - заявив Бахтадзе.

За його словами, мова йде про фінансові зобов'язання понад 600 тисяч громадян щодо банків, онлайн-організацій або різних фінансових інститутів, які в сумі складають близько півтора мільярда ларі (15,5 млрд грн. – Ред.).

"За сьогоднішнім рішенням, для наших громадян ця півторамільярдна заборгованість обнуляється. У цю категорію входять майже 150 тисяч соціально незахищених громадян та десятки тисяч осіб з обмеженими можливостями", - заявив Мамука Бахтадзе.

Ініціативу про списання заборгованості населення раніше озвучив кандидат в президенти від об'єднаної опозиції Григол Вашадзе. Зокрема, Вашадзе заявляв, що зобов'язання громадян з "чорного списку" повинні бути скуплені державою, а громадяни повинні бути звільнені від кредитних зобов'язань.

Після оприлюднення рішення уряду Вашадзе заявив, що правляча "Грузинська мрія" привласнила ініціативу опозиції. "Вони взагалі не думали про це, але перед виборами у них така гарячка, що вони на все згодні", - прокоментував Вашадзе.

28 жовтня в Грузії відбувся перший тур президентських виборів. За результатами голосування відрив між лідерами гонки становив менше 1%.

Саломе Зурабішвілі, яку підтримає правляча "Грузинська мрія", отримала 38,66% голосів виборців. Опозиційний кандидат Григол Вашадзе - 37,7%.

Читайте також: "Шанс для партії Саакашвілі: президентські вибори у Грузії пішли не за сценарієм влади".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: