ЄС посилює військову співпрацю: готує 17 нових проектів

Вівторок, 20 листопада 2018, 07:58

Рада ЄС затвердила оновлений список проектів, які будуть здійснюватися в рамках Постійної структурної співпраці - Permanent Structured Cooperation (PESCO).

Про це йдеться в повідомленні на сайті ЄС.

"Країни ЄС об'єднують зусилля, щоб протистояти глобальним загрозам. На додаток до перших 17 проектів, погоджених 11 грудня 2017 року і офіційно прийнятих 6 березня 2018 року, буде представлено 17 нових проектів", - йдеться в повідомленні.

Проекти охоплюють такі сфери, як навчання, розвиток потенціалу та оперативна готовність на суші, в морі і в повітрі, а також в кіберзахист.

У грудні минулого Рада прийняла рішення про створення PESCO. Ця структура дозволяє країнам-членам ЄС тісніше співпрацювати в області безпеки і оборони і спільно розвивати оборонні можливості, інвестувати в спільні проекти і підвищувати оперативну готовність і внесок своїх збройних сил.

На сьогодні 25 країн входять в PESCO, проект не підтримали Данія, Ірландія, Португалія, Мальта і Велика Британія, яка в березні наступного року вийде з ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Наближення до Шенгену: що дасть Україні спільний з Польщею контроль за кордоном

Україна може отримати шанс скоротити черги на кордоні з усіма своїми сусідами-членами Шенгену і стати на крок ближчою до безбар’єрної Європи.

Ірландський глухий кут: як Борис Джонсон створив проблему для Британії та ЄС

Британці практично йдуть на свідому погрозу порушити міжнародне право заради уникнення конфлікту в Північній Ірландії.

4 кроки до покарання воєнних злочинців: як має діяти Україна

Чи зможуть українські органи правосуддя довести задокументовані воєнні злочини до судових вироків і покарань?