Правлячі партії в Німеччині погодили полегшення найму іммігрантів з-за меж ЄС

Вівторок, 20 листопада 2018, 13:11

Правляча коаліція у Німеччині напрацювала новий законопроект про полегшення доступу до ринку праці в ФРН для негромадян ЄС.

Про це у вівторок повідомляє Deutsche Welle із посиланням на німецькі ЗМІ.

Нові правила схвалили також міністерства внутрішніх справ, праці та економіки.

За даними видання Süddeutsche Zeitung, однією із найбільш важливих змін буде скасування вимоги до роботодавця, який хоче найняти мігранта з-за меж ЄС, доводити, що для заповнення вакантної посади не знайшовся ані німець, ні громадянин іншої держави ЄС. 

Новий законопроект також усуває обмеження, які надають перевагу тим сферам, у яких є більше вакансій, ніж охочих працевлаштуватися – наприклад, у сфері медичного догляду чи догляду за літніми людьми.

Також будуть запроваджені стандарти, які нададуть час для пошуків роботи тим, хто завершує професійну підготовку в Німеччині.

Втім, як пише Handelsblatt, громадяни деяких країн не отримають полегшеного доступу до ринку праці. Уряд Німеччини наразі не оголосив список держав, проте видання припускає, що до нього увійдуть країни походження багатьох прохачів притулку.

Компроміс щодо послаблення правил прийому на роботу іммігрантів вирішив одну з найбільших суперечок між лівоцентристськими соціал-демократами (СПД) та правоцентристськими християнськими демократами (ХДС) канцлера Ангели Меркель.

Остаточний варіант закону, який буде представлений на затвердження Бундестагу, має бути висунутий на засіданні уряду 19 грудня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.