Brexit: 27 лідерів ЄС розглянуть окрему декларацію щодо Гібралтару

Четвер, 22 листопада 2018, 15:26

Лідери Європейського Союзу 25 листопада мають намір схвалити окрему заяву разом із декларацією про Brexit для охоплення питань рибальства, екологічних стандартів та Гібралтару.

Про це пише Reuters з посиланням на дипломатів ЄС.

Ці три пункти є окремими у тому, що сформує пакет Brexit, запропонований для схвалення лідерів у неділю. Йдеться про угоду Лондона з країнами ЄС щодо виходу з блоку та політичну декларацію про майбутні зв'язки між ЄС та Великою Британією.

Окрема декларація - це заява лише 27 країн, що залишаються в ЄС, яка не буде обговорюватися з Британією, додали джерела.

Головною перешкодою для завершення Brexit-переговорів в останні дні стала Іспанія, яка відмовляється підтримати угоду, якщо Мадрид не отримає право вето на майбутню торгівельну угоду з Британією.

Іспанський прем’єр планує використовувати торговельні переговори між ЄС та Британією, щоб переглянути вимоги щодо "спільного суверенітету" над Гібралтаром.

Нагадаємо, Тереза Мей має намір приїхати до Брюсселя у суботу, за день до саміту, щоб обговорити фінальні умови проекту угоди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Латвія готує загострення: як Рига пішла на конфлікт із РФ та російською меншиною

Латвія усунула останню перешкоду для знищення монументів, що пов’язані з радянською окупацією. Як на такий крок відповість РФ?

Кандидатський статус для України: аргументи на користь та на шкоду Києву

Україна має достатньо аргументів на підтримку рішення про надання статусу кандидата у члени ЄС і контраргументів проти потенційних застережень.

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію.