Політична декларація ЄС і Британії щодо Brexit не згадує про Гібралтар

Четвер, 22 листопада 2018, 13:54

Політична декларація про майбутні відносини між Європейським союзом і Великою Британією після Brexit, яка була узгоджена сьогодні, не містить згадок про Гібралтар.

Про це повідомляє Politico.

Текст декларації офіційно ще не опублікований і був відправлений для ознайомлення країнам ЄС, але його деталі вже просочилися у ЗМІ.

Головною перешкодою для завершення Brexit-переговорів в останні дні стала Іспанія, яка відмовляється підтримати угоду, якщо Мадрид не отримає право вето на майбутню торгівельну угоду з Британією.

Іспанський прем’єр планує використовувати торговельні переговори між ЄС та Британією, щоб переглянути вимоги щодо "спільного суверенітету" над Гібралтаром.

У декларації Гібралтар не згадується, а це означає, що це питання ще буде вирішуватися в найближчі дні до спеціального саміту ЄС 25 листопада, де мають затвердити документ.

Нагадаємо, Тереза Мей має намір приїхати до Брюсселя у суботу, за день до саміту, щоб обговорити фінальні умови проекту угоди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Гарантії безпеки дорогою до НАТО: що у Зеленського хочуть запропонувати Заходу

В Офісі президента шукатимуть оптимальну для України модель безпекових гарантій. Це буде не альтернатива НАТО, а лише гарантії на період, поки країна не стала членом Альянсу.

Україна повертається до НАТО. Як саміт у Мадриді змінив ставлення до Альянсу

Під час саміту в Мадриді ми стали свідками зміни ставлення до НАТО з боку офіційного Києва. І для цього є підстави...

В ЄС без розчарувань: як Польща може допомогти подальшій євроінтеграції України

Польща допомогла Україні отримати статус кандидат у члени ЄС. Проте справжні виклики ще попереду.