В Італії заслухали перших свідків у справі нацгвардійця Марківа

П'ятниця, 23 листопада 2018, 17:04

В Італії 23 листопада відбулося судове засідання у справі українського нацгвардійця Віталія Марківа, якого звинувачують у причетності до вбивства італійського фотографа у зоні бойових дій на сході України. Суд заслухав перших свідків.

Про це пише "Громадське".

Як повідомив активіст української громади в Римі, голова однієї з асоціацій українців в Італії, журналіст Олекса Городецький, у процес вступили два адвокати, які захищатимуть Україну в цивільному позові.

"Вони зразу попросили перенести засідання хоча б на тиждень для ознайомлення з матеріалами, оскільки вони отримали мандат лише декілька днів тому. Суддя це клопотання відхилила і продовжила засідання", - зазначив журналіст.

Після цього сторони обвинувачення та захисту запропонували суду долучити до справи взаємно погоджені свідчення, зокрема й зібрані захистом під час перебування в Україні. У разі потреби окремих свідків викликатимуть до суду для надання додаткових свідчень чи пояснень, йдеться у матеріалі.

Адвокат Марківа під час засідання нагадав про пропозиції української сторони щодо створення спільної слідчої групи, на яку італійська прокуратура не відгукнулася. За словами прокурора, "така пропозиція надійшла лише після арешту Віталія, а всі попередні запити італійців ігнорувалися Україною". 

Захист українця запропонував суду провести огляд місця трагедії, щоб зрозуміти, чи міг Марків вести прицільний вогонь з гори Карачун з візуалізацією окремих постатей, враховуючи відстань, рельєф місцевості тощо. Прокурор зазначив, що не розуміє, що саме може дати такий огляд, а суддя наразі не ухвалила ніякого рішення, повідомив журналіст.

Водночас сторони домовилися про залучення перекладачів з української та французької мов (звинувачення проти Марківа ґрунтуються на свідченнях журналістів — француза Вільяма Рогелона, який перебував на Донбасі разом із Роккеллі і дістав поранення того дня, а також італійських журналістів, які спілкувалися з Віталієм телефоном).

Також під час засідання суд перейшов до допиту двох свідків обвинувачення — правоохоронця, який розпочинав слідство одразу після отримання повідомлення про загибель Андреа Роккеллі, і власника фабрики "Зевс Кераміка", розташованої біля Карачуна.

"Перший розповів про спілкування з посольством Італії в Україні щодо вивозу тіла загиблого та отримання його речей, а також підтвердив, що українські правоохоронці зразу ж відкрили кримінальне провадження за фактом смерті журналіста. Другий розповів про структуру фабрики, розміщення сепаратистів та української армії, пошкодження, які отримала фабрика внаслідок бойових дій", — написав Городецький.

Суд призначив два наступні засідання на 30 листопада та 14 грудня. Під час першого суд планує заслухали свідка Рогелона, а на другому - всіх свідків італійських журналістів. 

"Віталій сьогодні був у вишиванці, в доброму настрої і повний сили духу. Виходячи з зали Віталій привітав присутніх українців гучним гаслом "Слава Україні!" на що отримав одноголосне "Героям слава!" На засіданні був присутній дипломат Генерального консульства України в Мілані, і що особливо приємно, теж у вишиванці", — додав Городецький.

Заступника командира взводу першого батальйону оперативного призначення Нацгвардії імені Кульчицького Віталія Марківа затримали 30 червня 2017 року в Італії за підозрою у вбивстві фоторепортера Андреа Рокелле поблизу м. Слов’янська Донецької області в травні 2014 року. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: