У МЗС Угорщини пояснили заяву Орбана про відмову від співпраці з Порошенком

Середа, 28 листопада 2018, 10:00

Заява прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана про те, що з чинним українським керівництвом немає сенсу домовлятися, пролунала тому, що за останні два роки домовленості, досягнуті між президентом України та прем’єром Угорщини, не завжди виконуються.

Про це в інтерв'ю "Європейській правді" розповів заступник голови МЗС Угорщини Левенте Мадяр.

15 листопада Віктор Орбан заявив, що домовленості з чинним політичним керівництвом України для Будапешта не є можливими

"Ця заява, про яку ви згадали, пролунала, бо ми за останні два роки отримали такий досвід: домовленості, досягнуті між президентом України та прем’єр-міністром Угорщини, не завжди виконуються. Те, про що домовилися лідери двох держав, на практиці не завжди поважають. І саме через це в Угорщині є саме таке відчуття, про яке сказав Віктор Орбан", - зазначив Мадяр.

За його словами, ще до того, як був ухвалений український закон про освіту, сторони мали консультації про те, як вивести з-під обмежень цього закону угорську меншину, а також інші меншини, що спілкуються мовами держав-членів НАТО.

"Тоді ми отримали запевнення від України на найвищому рівні, що гарантовані законом права нашої меншини не будуть звужені. А потім сталося абсолютно протилежне. Це стало точкою, відколи у наших політичних відносинах запанувала недовіра. Яка, щоправда, не заважає нам тісно і плідно працювати "на землі", у практичних питаннях (які не стосуються взаємодії політиків. – ЄП)", - додав Мадяр.

Він підкреслив, що "є рекомендації Венеціанської комісії, і зараз вони мають бути впроваджені в українське законодавство".

Детальніше читайте у інтерв'ю Левенте Мадяра "Я чув, що Угорщина працює разом із РФ проти України, але це – абсурд".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: