На Комісії Україна-Грузія-НАТО Київ пропонуватиме Альянсу патрулювання Чорного моря

Четвер, 29 листопада 2018, 17:13

На зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО з очільниками МЗС України та Грузії 4-5 грудня українська сторона й аргументуватиме необхідність військово-морського патрулювання в Чорноморському регіоні.

Про це заявила віце-прем'єр-міністр з питань європейської інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, повідомляє Укрінформ.

"На зустрічі Північноатлантичної ради на рівні міністрів закордонних справ з міністрами закордонних справ Грузії і України, я переконана, наш міністр (Павло Клімкін- ред.) ще раз дуже детально поінформує наших партнерів про всі події - і ті, що відбулись 25 листопада, і про те, що відбувається зараз, зокрема про додаткове блокування Російською Федерацією заходів усіх кораблів в українські порти на Азовському морі, про захоплення наших суден і про те, як вони поводяться із захопленими українськими моряками", - сказала Климпуш-Цинцадзе.

У цьому контексті віце-прем'єр акцентувала, що вони мають розглядатися як військовополонені, а насправді Російська Федерація на порушення всіх Женевських угод розглядає українських моряків як порушників свого Кримінального кодексу. 

Коментуючи заклик президента Порошенка до членів Альянсу направити бойові кораблі НАТО для безпеки судноплавства в Чорному та Азовському морях, Климпуш-Цинцадзе зазначила, що баланс присутності військових кораблів країн-членів НАТО, зокрема в Чорному морі, вже давно є темою внутрішньої дискусії Альянсу.  

"Низка країн-членів НАТО здійснюють повітряне патрулювання Чорного моря, але я знаю, що є кілька країн Альянсу, які активно виступають за патрулювання в Чорному морі і військовими кораблями. Україна, і Грузія, до речі, заявляли про готовність разом з нашими партнерами з Альянсу брати участь у військово-морському патрулюванні Чорного моря, але поки що остаточного рішення з цього приводу не прийнято. Тому в розвиток і цієї дискусії у зв'язку із загостренням ситуації ми будемо пропонувати розглянути серйозну присутність у Чорному морі кораблів країн-членів Альянсу, три з яких також мають вихід на його берег", - сказала віце-прем'єр. 

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко в інтерв'ю німецькій газеті Bild заявив, що країни НАТО повинні надіслати кілька кораблів у Азовське море, щоб допомогти Україні і гарантувати безпеку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua