Єврокомісія виділила Україні 500 млн євро першого траншу макрофінансової допомоги

П'ятниця, 30 листопада 2018, 13:52

Єврокомісія схвалила виділення Україні першого траншу у розмірі 500 млн євро в рамках нової програми макрофінансової допомоги.

Про це йдеться у повідомленні Єврокомісії.

"Європейський Союз демонструє постійну політичну та фінансову підтримку України. Сьогоднішнє рішення Європейської комісії про виплату коштів прийняте у вирішальний момент, коли Україна та її народ стикаються з новою агресією з боку Росії та потребують солідарності з міжнародними партнерами. Така агресивна поведінка не є прийнятна в сучасній Європі " – заявив віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

"Україна виконала політичні зобов'язання, узгоджені з ЄС щодо надання першого траншу в рамках програми макрофінансової допомоги, що є важливим та обнадійливим сигналом того, що Україна продовжує здійснювати реформи, незважаючи на нинішню ситуацію в сфері безпеки та майбутні вибори", - наголосив єврокомісар з економічних і фінансових питань П’єр Московісі.

Разом з новим траншем допомога, виділена Євросоюзом Україні з 2014 року зросте до 3,3 млрд євро. Це найбільший обсяг коштів, виділений Європейським союзом країні, яка не є його членом.

"Щиро вдячний Єврокомісії за позитивне рішення про виділення Україні першого траншу Четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС обсягом 500 млн євро", - написав президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook у відповідь на рішення ЄК.

Наприкінці червня Євросоюз остаточно затвердив 1 мільярд євро макрофінансової допомоги для України, яку буде спрямовано на покриття фінансових потреб України та підтримку економічної стабілізації і програми структурних реформ.

14 вересня Україна та ЄС підписали кредитну угоду та меморандум про надання 4-ї програми макрофінансової допомоги на 1 млрд євро. Верховна Рада України ратифікувала меморандум 8 листопада 2018 року.

Україна минулого року не отримала третій транш у сумі 600 млн євро із попередньої програму макрофіну.

Причиною цього стало небажання запроваджувати автоматичну перевірку електронних декларацій, переглянути е-декларування для активістів та створити реєстр кінцевих власників підприємств.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: