У Молдові в день виборів проведуть референдум щодо скорочення числа депутатів

П'ятниця, 30 листопада 2018, 18:25

У Молдові 24 лютого разом з парламентськими виборами пройде консультативний референдум щодо скорочення кількості депутатів.

Таке рішення парламент прийняв голосами 53 депутатів, повідомляє канал Publika.md.

На голосування винесуть пропозицію Демократичної партії Молдови про скорочення числа депутатів і про право громадян відкликати мандати народних обранців, які не виправдали очікувань. Як пояснив демократ Сергій Сирбу, в день голосування виборці отримають на дільницях чотири бюлетені - зі списками партій, кандидатів по одномандатних колах і з питаннями.

"Перше питання: ви за скорочення числа депутатів? Друге питання: Ви за те, щоб громадяни Молдови могли відкликати або звільнити депутатів парламенту, які не виконують свої конституційні зобов'язання? Виборець може отримати чотири виборчі бюлетені, так як кожне питання має бути на окремому бюлетені" – сказав він.

Число депутатів ДПМ пропонує скоротити з 101-го до 61-го. Як показали результати останнього опитування "Vox Populi", 72% жителів країни цю ідею підтримують.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію. 

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.

Ракети для Лукашенка: що стоїть за заявами Мінська про війну із Заходом

Заяви Лукашенко про купівлю у РФ ракетних комплексів "Іскандер" та С-400 можуть втягнути Білорусь у війну з Україною.