Греція: священики припинять вважатися держслужбовцями і отримувати зарплату

Середа, 7 листопада 2018, 09:30

Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас та архієпископ Афінський Ієронім домовилися, що грецька церква не протистоятиме пропозиціям уряду зробити державу "релігійно нейтральною" в обмін на щорічні субсидії.

Про це повідомляє Ekathimerini.

Ципрас назвав історичною домовленість з грецькою православною церквою, оскільки це відкриває шлях змінам Конституції щодо відносин між державою і церквою.

За словами прем’єра Греції, церковні служителі більше не вважатимуться держслужбовцями і будуть виключені з реєстру тих, хто отримує зарплату безпосередньо з держбюджету. В той же час держава все ж платитиме щорічно певну суму у спеціальний церковний фонд у якості субсидії.

Щорічна субсидія до церковного фонду складатиме 189 млн євро, кошти фонду головним чином використовуватимуться для виплати зарплат близько 9 тисячам церковних служителів.

Угода між церквою та урядом також передбачає врегулювання суперечки щодо нерухомості, яка тривала кілька десятків років. Церква є одним з найбільших власників нерухомості у Греції.

Міжнародні кредитори Греції віддавна вимагали уряд країни скоротити число держслужбовців і провести приватизацію державного майна.

Досягнуту прем’єром та архієпископом домовленість ще мають затвердити уряд, парламент та церковний синод.

Як повідомлялося, уряд Греції планує змінити відносини між церквою та державою в рамках конституційної реформи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".