Санкції проти російських олігархів дуже ефективні – радник прем’єра Британії

Четвер, 8 листопада 2018, 11:41

Санкції проти наближених до президента РФ олігархів стали ефективною відповіддю на отруєння в Солсбері.

Про це заявив радник прем’єр-міністра Великої Британії з питань національної безпеки Марк Лайл Грант під час дискусії на міжнародній конференції "Уроки гібридного десятиліття: що треба знати для успішного руху вперед", яка проходить в Києві.

"Дуже важливо спрямовувати санкції проти соратників Путіна, а не проти росіян. Санкції проти олігархів, пов’язаних безпосередньо із Путіним, це – ефективна відповідь", - сказав Грант.

Він зазначив, що у західних країнах зараз є набагато більше розуміння російської загрози.

"Хоча це стосується більше усвідомлення на урядовому та національному рівні, адже розвідка про це знала про загрозу Росії ще після вбивства колишнього співробітник ФСБ Олександра Литвиненка", - сказав Грант.

За його словами, Путін не очікував такої сильної реакції міжнародної спільноти, коли з різних країн були вислані понад 150 агентів ГРУ, які працювали під дипломатичним прикриттям.

"Відповідь на отруєння також полягала в тому, що виконавці, співробітники російської військової розвідки, були публічно названі. Путін точно не очікував такого викриття. Звісно, він хотів, щоб всі розуміли причетність Росії, на це і була спрямована така бездумна поведінка. Це був чіткий сигнал Кремля, що він може дістати і вбити будь-кого", - додав Грант.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.