Клімкін: ініціатива Німеччини щодо Азова - це і є санкція проти Росії

Понеділок, 10 грудня 2018, 19:02

Запровадження механізму міжнародного моніторингу за судноплавством в Керченській протоці та Азовському морі - ідея, яку запропонував голова МЗС Німеччини Гайко Маас - може стати свого роду санкцією проти Росії.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін після участі у робочій зустрічі з міністрами закордонних справ держав-членів ЄС у Брюсселі, пише УНІАН.

"Німеччина хоче встановлення механізму міжнародного моніторингу. Я вважаю, що це само собою є санкція для Росії. Я буду розмовляти з Гайко Маасом за декілька днів і буду дискувати з ним, які саме санкції, і відповідно, чи буде підтримувати їх Німеччина", - зазначив Клімкін.

Нагадаємо, Маас запропонував  розширити спостережну місію ОБСЄ в Україні на Азовське море. Пропозицію мають обговорити цього тижня під час зустрічі представників України і РФ за посередництва Франції і Німеччини.

Водночас Маас підкреслив, що Німеччина вважає недоцільними нові санкції ЄС проти Росії у зв'язку з агресією проти України, допоки триватимуть зусилля щодо деескалації конфлікту.

Клімкін пропонує ЄС запровадити персональні санкції проти російських військових, які брали участь в актах агресії проти України, обмежити можливості російських азовських портів та інші.

За його словами, запровадження міжнародного моніторингу в Керченській протоці за судноплавством і проходом суден вимагатиме обговорення з Російською Федерацією. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?