Президент Румунії спробує заблокувати урядову амністію корупційних справ

Середа, 19 грудня 2018, 09:26

Президент Румунії Клаус Йоганніс збирається бути присутнім на засіданнях уряду, щоб не допустити прийняття амністій ​​із низки справ, в яких фігурують відомі політики.

Про це він заявив на форумі у Відні, повідомляє Euractiv.

Заходи, запропоновані правлячими соціал-демократами (СДП), можуть допомогти, зокрема, лідерові СДП Лівіу Драгні, який в понеділок закликав уряд просувати плани з помилування "для того, щоб виправити несправедливість і зловживання".

"Я буду присутній на засіданнях уряду. Постанова про амністію і помилування була б дуже серйозною помилкою для Румунії", - сказав Йоганніс.

Драгні не вдалося стати прем'єр-міністром після перемоги СДП на виборах в 2016 році через умовний тюремний термін, який він отримав за фальсифікацію виборів.

Тим не менш, він як і раніше вважається найвпливовішою людиною в партії і просував кандидатуру чинного прем'єр-міністра Віорики Данчіле.

Йоганнісасказав, що будь-які кроки з надання амністії або помилування будуть особливо несвоєчасними, оскільки Румунія має прийняти головування в ЄС 1 січня.

Минулого місяця Єврокомісія прийняла надзвичайно критичну доповідь про судову реформу, яку провів уряд Румунії. За словами Брюсселя, ці заходи можуть підірвати незалежність суддів та прокурорів.

Місцеві ЗМІ повідомляють, що лівий уряд має намір прийняти суперечливий екстрений указ в січні наступного року, і він дасть амністію для низки корупційних справ.

Подібна спроба, здійснена в січні 2017 року, викликала найбільші вуличні протести в Румунії з моменту розпаду комуністичного режиму в 1989 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Між критикою Путіна та спробами порозумітися: якою буде Німеччина після Меркель

"Будь-який новий німецький лідер захоче врегулювати свої відносини з РФ. Однак населення Німеччини почало критичніше ставитися до Путіна".

"Золота" німецька акція: хто стане молодшим партнером у новій коаліції

За результатами виборів "Зелені" та вільні демократи мають дуже високі шанси отримати "золоту акцію" у новій німецькій коаліції.  

Вугілля важливіше за Євросоюз: чи піде Польща на порушення рішення Суду ЄС

Суперечка щодо копальні "Турув" може призвести до нового витка конфлікту Польщі та Євросоюзу. Варшава може відмовитися виконувати рішення Суду ЄС.