ЄСПЛ почне призначати компенсації, якщо Україна не скасує мораторій на землю – Мін'юст

Середа, 19 грудня 2018, 12:13

Україна повинна виконати рішення Європейського суду з прав людини і скасувати мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення.

Про це заявив заступник міністра юстиції Іван Ліщина в інтерв’ю "Європейській правді".

"Ми маємо це рішення виконати. Бо інакше у ЄСПЛ в якийсь момент увірветься терпець і він почне призначати компенсації за цими рішеннями. Тоді це будуть мільярди гривень компенсації через Страсбург для всіх бажаючих українців, які є власниками землі сільгосппризначення", - сказав Ліщина.

Він зазначив, що вважає аргументи ЄСПЛ коректними і сказав, що це найкраще виписане рішення по Україні.

"Але ми все одно вивчали можливість оскарження. Була утворена робоча група при Кабміні, яка розглянула питання оскарження рішення до Великої палати. Жоден із зацікавлених органів не висловився за подання такої заяви, тим більше, що формальних підстав для цього у справі не було", - сказав Ліщина.

Як відомо, ЄСПЛ визнав мораторій таким, що порушує право на власність, гарантоване Першим протоколом до Європейської конвенції з прав людини. Україна це рішення не оскаржувала і воно стало остаточним.

Детальніше читайте в інтерв'ю: "Залишаємо земельний мораторій? Тоді будуть мільярди компенсацій через Страсбург усім охочим".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua