Міністри фінансів ЄС досягли згоди щодо реформи єврозони

Вівторок, 4 грудня 2018, 16:38

Міністри фінансів ЄС домовились про кроки, спрямовані на зміцнення єврозони перед майбутніми фінансовими кризами, досягнувши згоди щодо реформи валютного союзу.

Про це повідомляє The Financial Times.

Обговорення реформи тривало більше року, а зустріч міністрів з цього питання затягнулася на всю ніч.

Своєрідним проривом стало наділення банківського союзу єврозони більшими фінансовими повноваженнями та надання його суверенному фонду допомоги - Європейському механізму стабільності - додаткової гнучкості у допомозі країнам, які переживають нестабільність ринку. Міністри також погодились продовжувати дискусії щодо майбутнього бюджету єврозони – ключової вимоги президента Франції Еммануеля Макрона.

Маріо Сентено, президент Єврогрупи, зазначив, що результат зустрічі ознаменувався "проривом у деяких ключових питаннях", який став наслідком "дуже напружених та виснажливих переговорів".

"Франція і Німеччина запропонували нову архітектуру бюджету єврозони, який буде частиною бюджету Євросоюзу", – сказав Сентено.

В той же час міністри фінансів не досягли згоди щодо інструментів фінансової стабілізації.

"Ми не досягли спільного бачення щодо потреби і вигляду таких інструментів. Технічні дискусії продовжуються" - заявили в Єврогрупі.

Раніше канцлерка Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон домовилися створити бюджет єврозони. За їхніми планами, нова узгоджена спільна бюджетна сфера єврозони діятиме з 2021 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua