Парламент Греції почав дебати щодо ратифікації угоди з Македонією

Середа, 23 січня 2019, 15:19

Парламент Греції перейшов до останньої фази ратифікації угоди про зміну назви колишньої Югославської Республіки Македонії.

Про це повідомляє Ekathimerini.

Грецькі депутати у серед розпочали дводенні дебати щодо угоди, яка передбачає зміну назви балканської країни на Республіка Північна Македонія.

Очікується, що парламент ратифікує угоду. Уряд прем'єр-міністра Алексіса Ципраса заручився підтримкою щонайменше 151 депутата в 300-містному парламенті.

Глава опозиційної партії "Нова демократія" Кіріякос Міцотакіс назвав документ "поганою угодою" і заявив, що його партія "зробить все можливе, щоб запобігти ратифікації в парламенті Греції".

Угода, спрямована на врегулювання 28-річної суперечки між двома країнами щодо використання терміна "Македонія", викликала сильний спротив серед багатьох греків.

Останнє опитування, проведене 20 січня, показало 66 відсотків респондентів проти угоди з Македонією.

Голосування щодо ратифікації угоди відбудеться у грецькому парламенті 24 січня пізно ввечері.

Нагадаємо, Македонські депутати вже схвалили угоду. В обмін на відмову Македонії від старої назви та переіменування на Республіку Північну Македонію Афіни пообіцяли зняти вето на бажання Скоп'є приєднатися до НАТО і Європейського Союзу.

Набуття чинності угоди покладе край одній із найтриваліших у світі дипломатичних суперечок, яка розпочалась майже три десятиліття тому з проголошенням Македонією незалежності. З 1991 року Афіни заперечували, що Македонія має право носити свою назву, оскільки Греція має одноіменну провінцію, яка в давні часи була колискою імперії Александра Македонського.

Читайте також: "Всупереч протестам і тиску РФ: чому Греція схвалить угоду з Македонією".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua