Кремль активізував нові пропагандистські ЗМІ у Німеччині

П'ятниця, 25 січня 2019, 18:05

Москва фінансує в Берліні нові пропагандистські ЗМІ, націлені на екологів і лівих, намагаючись підірвати авторитет Сполучених Штатів та всього Заходу.

Про це пише FAZ.

Якщо телеканал RT Deutsch працює на старшу аудиторію з правими поглядами, здебільшого вихідців з Радянського Союзу, то такі ресурси, як Redfish - приховують свою приналежність російській державі і націлені на молоду аудиторію, йдеться у матеріалі.

Згідно із реєстраційними даними Redfish, його власником є агентство Ruptly GmbH, що є частиною міжнародної медіагрупи "Россия сегодня" (Russia Today).

Автор матеріалу наводить приклади осіб, які дали інтерв’ю журналістам Redfish, не усвідомлюючи, що вони бесідують із представниками російського каналу. Редакція не має доступного для осіб ззовні номера телефону, не погодилася вона також на розмову із журналістом FAZ.

Redfish робить відеоматеріали про мексиканських мігрантів, які йдуть у напрямку кордону зі США, про протести "жовтих жилетів" у Франції, про расову ненависть у Великій Британії, а також про експорт німецького озброєння. Просуває тезу про "доктрину Меркель", що полягає у рішенні покладатися на озброєння інших держав. У матеріалах намагаються показати жорстокість поліції проти захисників довкілля та іноземців.

Директорка Redfish, 32-річна британка Елізабет Кокер, відома під псевдонімом Ліззі Фелан, є екс-кореспонденткою RT у Лівані та Сирії.

Ще одним новим медійним російським проектом у Берліні став Maffick Media. Редакція націлена на захисників довкілля. Її керівницею є Аніса Наоуай, відома як модератор програми "In the Now" на RT America. У Facebook на передачу підписані майже 3,8 млн осіб.

У Німеччині Maffick Media має відеоканали "Waste-Ed", "Back then" та сатиричний канал "Soapbox", на якому критикують західних політиків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua