Мюнхенська доповідь: світ у кризі, США лише погіршують ситуацію

Понеділок, 11 лютого 2019, 13:10

Світ перебуває у кризі, а США лише погіршують ситуацію – такого висновку дійшла Мюнхенська доповідь з питань безпеки, оприлюднена у понеділок напередодні Мюнхенської безпекової конференції, щорічної зустрічі провідних представників світових держав.

Про це пише Deutsche Welle.

Віце-президент США Майк Пенс, міністр закордонних справ Росії Сергєй Лавров і канцлерка Німеччини Ангела Меркель будуть серед сотні високопосадовців з усього світу, які, як очікується, обговорять у Мюнхені цього тижня зростання глобальної нестабільності.

"Між США, Китаєм і Росією розгортається нова епоха конкуренції великих держав, що супроводжується певним вакуумом лідерства у тому, що ми називаємо ліберальним міжнародним порядком", - каже у своїй вступній заяві голова Мюнхенської конференції Вольфганг Ішингер.

Згідно з доповіддю, принаймні одне з основних джерел світової нестабільності зрозуміле: адміністрація президента Дональда Трампа демонструє мало зацікавленості у дотриманні міжнародних угод, а твіти глави США часто відкрито ставлять під сумнів міжнародні організації, включаючи НАТО і ООН. Більше того: за Трампа США видаються готовими відмовитися від своєї ролі провідної сили "вільного світу".

Мюнхенська безпекова доповідь звинувачує Трампа в тому, що він демонструє "дратівливий ентузіазм щодо владних людей у всьому світі, припускаючи, що ця адміністрація живе в "світі після прав людини".

Європейський союз особливо погано підготовлений до нової ери конкуренції великих держав, йдеться у доповіді. Це підтверджується, зокрема, новими дебатами про "стратегічну автономію" Європи.

В цілому в доповіді робиться висновок, що світ дрейфує в "нове міжвладдя", в якому рештки захисників ліберальних цінностей намагаються з усіх сил зорієнтуватися у цьому періоді невизначеності і нестабільності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.