У Туреччині за день затримали 729 осіб у справі про спробу перевороту 2016 року

Вівторок, 12 лютого 2019, 18:36

У Туреччині у вівторок під час загальнонаціональних рейдів затримали 729 осіб за звинуваченням у зв'язках з групою FETO, яку звинувачують в організації спроби державного перевороту в 2016 році.

Про це повідомляє AFP.

Прокуратура Анкари повідомила, що місцевій владі в 75 провінціях відправили імена 1112 осіб, які перебувають під слідством за підозрою в зв'язках з американським мусульманським проповідником Фетхуллахом Гюленом і його рухом FETO.

В Анкарі правоохоронці затримали 45 осіб. Прокуратура турецької столиці, яка веде розслідування перевороту, заявила, що 130 осіб зі списку підозрюваних були співробітниками поліції, які все ще знаходяться на службі. Вони підозрюються в отриманні питань до складання іспиту в 2010 році.

В останні тижні по всій Туреччині регулярно проходили рейди проти ймовірних членів руху, незважаючи на критику з боку правозахисників і західних союзників Анкари.

Турецькі чиновники захищають подібні масові рейди, вказуючи на "вірусну" інфільтрацію групи Гюлена в ключові установи, включаючи поліцію.

З 2016 року десятки тисяч людей були заарештовані за підозрою в зв'язках з Гюленом, а більше 100 тисяч осіб, включаючи вчителів, співробітників поліції і суддів, були звільнені або відсторонені від роботи в державному секторі.

Міністр юстиції Туреччини Абдулхаміт Гюль в січні заявив, що 31 088 осіб були засуджені або ув'язнені за підозрою в зв'язках з Гюленом.

Анкара звинувачує організацію Гюлена і його особисто в організації невдалої спроби перевороту в липні 2016 року, коли загинула 251 людина і більше 2 тисяч дістали поранення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua