Єврокомісія внесла Саудівську Аравію до чорного списку "брудних грошей"

Середа, 13 лютого 2019, 13:49

Європейська комісія у середу затвердила "чорний список" із 23 країн з-за меж ЄС включно із Саудівською Аравією, які, на думку комісії, становлять загрозу для блоку через слабкий контроль за фінансуванням тероризму та відмиванням грошей.

Про це ідеться на сайті Європейської комісії у середу.

"Метою цього списку є захистити фінансову систему ЄС шляхом кращого запобігання ризикам відмивання коштів та фінансування тероризму", - повідомили у Європейській комісії.

Список ЄС до тепер складався з 16 країн, включаючи Іран, Ірак, Сирію, Афганістан, Ємен і Північну Корею.

Тепер до нього додали і Саудівську Аравію. Ця новина надійшла на тлі посилення міжнародного тиску на королівство після вбивства саудівського журналіста Джамаля Хашоггі в саудівському консульстві в Стамбулі 2 жовтня.

Також у список додали Панаму і Американські Віргінські острови.

За словами єврокомісара з питань юстиції Вери Юрової, список буде використано для підвищення перевірок і під час розслідувань фінансових операцій з цими країнами, щоб виявити будь-які підозрі грошові потоки.

"Ми встановили найсильніші стандарти боротьби з відмиванням грошей у світі, але ми повинні переконатися, що "брудні гроші" з інших країн не надходять до нашої фінансової системи", - заявила Юрова.

Комісія зробила висновок, що ці 23 країни мають стратегічні недоліки в своїх режимах протидії відмивання грошей та фінансуванню тероризму.

Протягом наступних тижнів Європейський парламент і держави-члени повинні затвердити список.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Тиск, і не тільки з Росії: хто та чому намагається зупинити реформу СБУ

Закон про СБУ досі оповитий теоріями змов, "зрадами" та взаємовиключними стереотипами. Сконцентруємося на тих нормах, що зараз викликають найбільше критики.

Кілька днів на роздуми для Путіна: деталі домовленості президентів США та РФ

Якими були результати останньої розмови президентів США та РФ? Чи дійсно Джо Байден відкинув усі вимоги Владіміра Путіна?

Нова вимога Путіна: що стало головним на переговорах лідерів США та РФ

Створення міфів і доведення їх до рівня майже релігії є однією з визначальних особливостей Росії. Схоже, те саме відбувається й зараз стосовно України та НАТО.