Прем'єр Іспанії оголосив дату дострокових виборів

П'ятниця, 15 лютого 2019, 11:38

28 квітня в Іспанії пройдуть дострокові парламентські вибори.

Про це у п’ятницю оголосив іспанський прем'єр Педро Санчес, повідомляє видання El Pais.

Рішення про дочасні вибори ухвалене після того, як парламент відхилив урядовий бюджет на 2019 рік, чим викликав законодавчу кризу.

Державний бюджет не підтримали дві каталонські партії, які виступають за незалежність автономії, через зрив переговорів щодо права Каталонії на самовизначення. 

Соціалісти Санчеса сформували уряд меншості всього вісім з половиною місяців тому. Це трапилося після оголошення вотуму недовіри уряду Маріано Рахоя. Каталонські депутати, на яких покладався кабінет Санчеса, тепер вийшли із ситуативного союзу.

Соціалісти лідирують в опитуваннях громадської думки, які прогнозують їм близько 30% голосів, але дві основні правоцентристські партії набирають разом більше 30%. У найбільш густонаселеному регіоні Іспанії Андалусія вони змістили соціалістів минулого року за допомогою крайньої правої партії Vox.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Чому візит Анджея Дуди до Києва став знаковим для відносин України та Польщі

Візит президента Анджея Дуди в Київ засвідчив повне відновлення довіри між Польщею та Україною. Новий рівень відносин має закріпити анонсований договір.

Латвія готує загострення: як Рига пішла на конфлікт із РФ та російською меншиною

Латвія усунула останню перешкоду для знищення монументів, що пов’язані з радянською окупацією. Як на такий крок відповість РФ?

Кандидатський статус для України: аргументи на користь та на шкоду Києву

Україна має достатньо аргументів на підтримку рішення про надання статусу кандидата у члени ЄС і контраргументів проти потенційних застережень.