Протести у Франції: невідомі спаплюжили 80 могил на єврейському кладовищі

фото
Вівторок, 19 лютого 2019, 14:20

Близько 80 могил були пошкоджені на єврейському кладовищі у східній Франції, повідомили місцеві чиновники у вівторок, перед загальнонаціональними маршами проти зростання антисемітських нападів.

Про це пише RFI.

Пошкодження виявили у вівторок вранці на кладовищі в селі Кватзенхайм, недалеко від кордону з Німеччиною в регіоні Ельзас.

На могилах залишили зображення нацистських символів, зроблені синіми фарбами. Зокрема міститься напис німецькою "Чорні ельзаські вовки" - назва сепаратистської групи, пов'язаної з неонацистами в 1970-х роках.

 
Reuters

Високопосадовий чиновник регіону Жан-Люк Маркс засудив "жахливий антисемітський акт і надіслав свою повну підтримку єврейській громаді, яка знову потрапила під атаку".

Масові акції заплановані в Парижі та інших французьких містах у вівторок, щоб засудити спалах антисемітських актів.

Паризький суд заявив у неділю, що розпочав розслідування антисемітських образ на адресу французького філософа та інтелектуала Алана Фінкелькрота, зроблених у ході протесту "жовтих жилетів" у суботу. 

Відео кількох французьких каналів показало, як Фінкелькрота оточили кілька протестувальників зі словами "брудні сіоністи", "виродок", "ми у Франції". Офіцери втрутилися, щоб сформувати бар'єр між ним і агресивними молодиками. Французький уряд заявив у вівторок, що антисемітські випадки у Франції зросли на 74% у 2018 році порівняно з попереднім роком. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

А Ердоган проти: навіщо Туреччині блокувати розширення НАТО

Чи використає Анкара своє право вето для блокування членства Фінляндії та Швеції? Такий демарш більш схожий на запрошення західних країн до торгу.

Сенатор, що воює за РФ: через кого у США загальмували нову допомогу Україні

Влітку 2018 року Ренд Пол їздив у Москву, привіз звідти конфіденціальний лист до Трампа. І нібито намагався стати посередником у врегулюванні "українського питання".

Павло Клімкін: В України не може бути мирної угоди з цією Росією

"США показали рішучість, мовляв, "Ми Росію закатаємо в асфальт". Але як закатувати – відповіді немає"