Лідери опозиції Молдови напередодні виборів заявили, що їх отруїли ртуттю

Четвер, 21 лютого 2019, 16:41

Двоє опозиційних лідерів Молдови у четвер звинуватили молдовську владу в отруєнні – звинувачення пролунало всього за кілька днів до парламентських виборів у країні.

Лідери блоку ACUM Майя Санду і Андрій Нестасе підозрюють, що влада отруїла їх важкими металами. На прес-коференції 21 лютого вони повідомили, що стали "мішенню для атак влади, яка хоче їхньої смерті", повідомляє молдовське видання NewsMaker.

Лідери партій "Дія і солідарність" (PAS) і "Платформа Гідність і правда" (DA) Майя Санду і Андрій Нестасе розповіли журналістам, що звернулися до лікарів через проблеми зі здоров'ям. Аналізи обох показали отруєння важкими металами, в тому числі ртуттю.

"Я пройшла лікування, і рівень важких металів в крові знизився. Але через якийсь час нові аналізи показали, що він знову виріс. Лікарі, з якими я консультувалася, кажуть, що природним шляхом так отруїтися неможливо. Те ж саме відбулося з паном Нестасе. У нас виникли підозри, враховуючи нападки влади, і те, як вона чинить із тими, хто з нею бореться", - розповіла Майя Санду.

Нестасе підтримав колегу, зазначивши, вони стали мішенями для атак влади, "яка бажає нашої смерті". Нестасе заявив, що його, Санду та інших колег отруїли у тому числі ртуттю.

Правляча Демократична партія пов’язала звинувачення на адресу влади із наближенням виборів. "Залишилося всього кілька днів, і тому в нашу адресу посипалися різні звинувачення, очевидно, необгрунтовані", - сказав прес-секретар демократів Віталій Гамурарь у коментарі ProTV.

24 лютого в Молдові вперше пройдуть парламентські вибори за новою виборчою системою: половина парламенту буде обрана за партійними списками, половина - в одномандатних округах.

Опитування громадської думки припускають, що жодна партія не отримає абсолютної більшості, що викличе багатомісячні переговори про коаліцію або нові вибори.

Читайте також: "Між Кремлем та олігархом: що принесе зміна влади у "захоплену" Молдову"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua