Вибори в Молдові: влада на 3 місці, партія "крадія мільярда" пройшла в парламент

Понеділок, 25 лютого 2019, 07:37

Перше місце з підсумками виборів у Молдові зайняла проросійська партія соціалістів, однак вона не матиме голосів для формування уряду.

Про це свідчать попередні результати підрахунку голосів, оприлюднені ЦВК після опрацювання 97,5% бюлетенів, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

Соцпартія, фактичним лідером якої є президент Ігор Додон, отримує 31,4% на виборах за партійним списком. Це – дещо менше, аніж прогнозували для них соціологічні опитування. У останні тижні рейтинг соціалістів знижувався.

На другому місці – блок опозиції ACUM, що об’єднав ключові опозиційні партії, очолювані Майєю Санду та Андреєм Нестасе. ACUM станом на зараз бере 26,1%, що більше за прогнозні показники.

Правляча Демпартія на чолі з найбагатшим олігархом Молдови Владом Плахотнюком на партійних виборах посіла третє місце із 24%. "Демократи" також декларують проєвропейське спрямування, однак їх критикують за корупцію і "імітацію" руху держави до ЄС.

Четверті – популістська партія "Шор", очолювана скандальним бізнесменом Іланом Шором, якого звинувачують в причетності до крадіжки мільярда євро з банків Молдови. Шор визнаний винним судом першої інстанції, але лишається на свободі через "затримку" апеляційних слухань (вважається, що це – через його співпрацю з партією влади).

Парламент Молдови обирається за змішаною системою – половина депутатів за партійним списком, половина – за мажоритарними округами, через що зараз неможливо спрогнозувати фінальний склад коаліції.

Читайте також: "Між Кремлем та олігархом: що принесе зміна влади у "захоплену" Молдову". 

"Молдовський спікер: Відмова від євроінтеграції? Ні, це не буде ціною повернення Придністров’я!"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua