У В’єтнамі - другий день саміту Трампа та Кім Чен Ина

Четвер, 28 лютого 2019, 08:10

В четвер у в’єтнамському Ханої триває другий день саміту президента США Дональда Трампа та лідера КНДР Кім Чен Ина, де головним питанням є ядерне роззброєння Північної Кореї.

Лідери вже провели півгодинну зустріч тет-а-тет та переговори у розширеному форматі. Саміт продовжується обідом у ресторані готелю Metropole.

Перед початком другого дня саміту Трамп сказав, що не квапиться укласти добру угоду з КНДР, повідомляє Associated Press. Ця заява різко контрастує з його "гарячою риторикою" з приводу великої ядерної загрози з боку Пхеньяна.

Кім Чен Ин заявив, що поки передчасно робити прогнози результатів зустрічі, але "інстинктивно відчуває, що хороший результат буде досягнуто". Водночас Кім сказав, що не проводив би саміт з Трампом, якби не хотів виконати свою обіцянку щодо денуклеаризації.

У ході спілкування з пресою лідери двох технічно воюючих країн наблизились до відновлення офіційних контактів. На питання американського репортера, чи згоден він дозволити США відкрити представництво у Пхеньяні, Кім через перекладача сказав: "Я думаю, що цілком прийнятно".

По заверешенні саміту Трамп і Кім підпишуть спільну деклерацію. Лідер США перед поверненням додому дасть прес-конференцію.

Перший саміт США і КНДР пройшов 12 червня 2018 року в Сінгапурі. За його підсумками лідери країни підписали спільну заяву, в якій йдеться про те, що Північна Корея готова до денуклеаризації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.