У Європарламенті хочуть зупиняти допомогу претендентам на вступ, які відходять від демократії

Вівторок, 5 лютого 2019, 11:36

ЄС повинен розподіляти фінансування країн, що прагнуть приєднатися до блоку, на справедливих засадах, і припиняти виділення фінансової допомоги у разі відходу від демократії і порушення верховенства права у цих державах.

Таку позицію у понеділок ухвалив комітет Європейського парламенту у закордонних справах 44 голосами за і 2 проти, повідомляє прес-служба ЄП.

Комітет ухвалив свою позицію стосовно інструменту виділення допомоги країнам, які хочуть стати членами ЄС. Коштами із цих фондів допомагає претендентам на вступ до блоку реформувати свої політичні, економічні та правові системи, щоб підготувати їх до можливого членства в ЄС.

Члени комітету вирішили, що претенденти на вступ, які відходять від демократії, верховенства права чи прав людини, повинні зіштовхнутися з неминучими наслідками у плані фінансування.

Депутати хочуть, щоб Європейська комісія призупиняла або частково призупиняла допомогу ЄС у випадках послідовних порушень одного або декількох копенгагенських критеріїв. Ці критерії визначають, чи має країна право на вступ до ЄС.

За рішення Європарламент має проголосувати на пленарній сесії в березні.

Щоб ця пропозиція стала законом, кінцевий текст регламенту повинні погодити Європарламент та Рада ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.