Німеччина виплатить компенсації геям, переслідуваним після Другої світової

Четвер, 14 березня 2019, 09:18

Німецька влада в середу розширила компенсаційні виплати більшій кількості чоловіків-геїв, яких переслідували за законом, що криміналізує гомосексуалізм, який діяв у Західній Німеччині після Другої світової війни.

Про це пише AP.

Німецькі законодавці 2017 року затвердили скасування тисяч обвинувальних вироків відповідно до пункту 175 закону, який залишався чинним у формі нацистської епохи, доки гомосексуалізм не був декриміналізований 1969 року.

Вони затвердили виплати 3000 євро за судимість, плюс 1500 євро за кожен рік фактичного ув'язнення.

Нова директива Міністерства юстиції поширює компенсацію на людей, проти яких велися розслідування або яких взяли під варту, але не засудили. Йдеться про 500 євро ($ 565) за розслідування, 1500 євро ($ 1695) за кожен рік, коли почалося попереднє ув'язнення, і 1500 євро за інші професійні, фінансові чи медичні недоліки, пов'язані з законом.

Нова директива Міністерства юстиції поширює компенсацію на людей, які були піддані розслідуванню або взяті під варту, але не були засуджені. Будуть виплачені 500 євро ($ 565) за розслідування, 1500 євро ($ 1695) за кожен рік, коли почалося попереднє ув'язнення, і 1500 євро на інші професійні, фінансові чи медичні недоліки, пов'язані з законом.

"Пункт 175 знищив життя, привів до фіктивних шлюбів, домагань, шантажу і самогубства", - сказала міністр юстиції Катаріна Барлі.

Закон про кримінальну відповідальність за чоловічий гомосексуалізм був запроваджений в 19 столітті, посилений під нацистським правлінням і збережений у цій формі демократичною Західною Німеччиною, яка засудила близько 50 тис. чоловіків у 1949—69 роках.

Компенсація також поширюється на чоловіків, засуджених у комуністичній Cхідній Німеччині. В цілому, 68300 осіб було засуджено за різними формами пункту 175 в обох німецьких державах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Розкол через Україну: як російська агресія змінила політику Італії

З політичної сцени Італії поступово йдуть ті політики, які довгі роки вважалися провідниками інтересів РФ та особисто Путіна.

Санкції випробовують на стійкість: як олігархи Путіна оскаржують рішення ЄС

Російські олігархи шукають способи вийти з-під санкцій. Втім, шансів судово оскаржити їх насправді менше, ніж можуть запевняти консультанти.

Заступник генсека НАТО: Я чую в Україні критику на адресу Альянсу, і вона необґрунтована

Мірча Джоане: "Є залежність між вступом України до ЄС та до Альянсу... Зброя радянських часів вже закінчилася, далі – натівські зразки..."