Польща: перший політик - відкритий гей створив опозиційну партію "Весна"

Понеділок, 4 лютого 2019, 08:15

Колишній мер польського міста Слупськ та перший відкритий гей серед політиків країни Роберт Бедронь зареєстрував опозиційну до влади партію під назвою "Весна".

Про це пише DW.

У неділю, 3 лютого, на з'їзді у Варшаві Бедронь оголосив, що партія братиме участь у виборах до Європарламенту, які відбудуться 23-26 травня. Бедронь сказав, що хоче кинути виклик нинішній політиці Польщі і завоювати місця правлячої правої партії "Право і справедливість" (PiS).

"Немає місця для ненависті, ми досягли межі", - сказав він перед тисячами прихильників у Варшаві. "Нам потрібна весна, яка відновить цей похмурий ландшафт", - додав він.

За словами Бедроня, програма його партії заснована на трьох стовпах - людина, суспільство та держава. Вона передбачає, зокрема, відмову Польщі від видобутку вугілля до 2035 року, скорочення вирубки лісів та лібералізацію закону про аборти у країні. Політик також виступає за заборону релігійних вчень у школах.

Партія відрізнятиметься від націоналістичної політики PiS і ринкової політики її головного суперника, "Громадянської платформи" (PO), сказав Бедронь.

Бедронь почав свою політичну кар'єру як активіст ЛГБТ у 1990-х роках. Його обрали до національного парламенту 2011 року і з 2014-го по 2018-й обіймав посаду міського голови Слупська.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.