Кіпр затвердив фонд майбутніх прибутків від нового газового родовища

Субота, 2 березня 2019, 12:31

Через день після того, як американський нафтовий гігант ExxonMobil оголосив про відкриття значного родовища природного газу біля узбережжя Кіпру, парламент країни схвалив створення інвестиційного фонду для майбутніх надходжень.

Про це пише Associated Press.

Авероф Неофіту, лідер консервативної партії "Демократичне об'єднання", повідомив, що "100%" коштів фонду будуть зарезервовані для "майбутніх поколінь", а це означає, що вони не будуть використовуватися для потреб бюджету найближчим часом.

Президент Кіпру Нікос Анастасіадіс привітав схвалення фонду. Він сказав, що фонд виключає виплати, а також гарантує права турецьких кіпріотів на будь-які вуглеводневі багатства.

Вартість нового найбільшого родовища газу Кіпру оцінили в $30-40 млрд. За попередніми даними, родовище Glaucus-1 в кіпрському Блоці 10 має поклади приблизно 5-8 трильйонів кубічних футів газу. Це найбільше родовище в ексклюзивній економічній зоні Кіпру. Також це третє найбільше у світі родовище газу за останні 2 роки.

Кіпр хоче стати альтернативним джерелом енергії для Європи, проте Туреччина виступає проти його робіт із розвідки газових родовищ, які, на думку Анкари, порушують її права на запаси нафти і газу та ігнорують права на природні ресурси Північного Кіпру.

Туреччина заявляє, що почала свої роботи в акваторії Кіпру. В лютому минулого року турецькі військові кораблі декілька тижнів блокували у Середземному морі бурову установку італійської енергетичної фірми ENI, яка мала розпочати роботи із пошуку газу біля берегів Кіпру. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

10 головних питань про геноцид в Україні, покарання за нього та міжнародні суди

"Увесь світ бачить фото з Бучі, Маріуполя, Харкова. То для чого потрібні інші докази, якщо звірства росіян і так очевидні?"

Питання на сотні мільярдів: як ЄС планує відновити та модернізувати Україну

ЄС окреслив рамки, яким чином планує організувати допомогу Україні та яких кроків від Києва він чекає у відповідь.

Рятівники Путіна: що не так зі спробами Заходу "зберегти обличчя" агресора

Рятуючи обличчя Путіна, західні політики ризикують втратити власні. Телефонні дзвінки до Путіна перешкоджають і стратегічній меті – відновленню миру.