У Німеччині зафіксували рекордне з 2011 року зростання зарплат

П'ятниця, 22 березня 2019, 15:20

Номінальний дохід мешканців Німеччини минулоріч зріс на 3,1%, що є рекордним значенням з 2011 року. Враховуючи інфляцію, реальне зростання зарплат становило 1,3%.

Про це повідомило Федеральне статистичне відомство у Вісбадені, пише DW.

Згідно з даними, на сході Німеччини номінальний дохід зростав сильніше і збільшився на 3,6%, водночас у західних землях - всього на 3%. Однак на заході країни істотно вищою є середня зарплата - 53054 євро на рік без вирахування податків. На територіях колишньої НДР вона становить 40 334 євро. В обох випадках статистика охоплює тільки мешкаців Німеччини, які працюють на умовах повної зайнятості.

Читайте також
У Польщі оприлюднили дані про середню зарплату і зайнятість

За даними порталу Gehalt.de, найвигідніше працювати в федеральних землях Гессен, Баден-Вюртемберг та у Гамбурзі. В середньому в цих регіонах платять від 47-51 тисяч євро на рік без вирахування податків. У столицях федеральних земель заробіток вищий: в Штутгарті (Баден - Вюртемберг) і Мюнхені (Баварія) можна розраховувати на 56 тис. євро брутто.

19 грудня 2018 року німецький уряд схвалив законопроект, що має спростити імміграцію до Німеччини кваліфікованих фахівців з-поза меж ЄС.

Зокрема, у наступні десять років країні може не вистачати до 100 тисяч електроінженерів, йшлося в оприлюдненому в листопаді 2018 року дослідженні Асоціації інженерів електротехніки, електроніки та інформаційної техніки у Німеччині.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua