Зеленський, Порошенко, Тимошенко і Гриценко розповіли, як хочуть отримати ПДЧ для України

Понеділок, 25 березня 2019, 11:54

Четверо найрейтинговіших кандидатів у президенти, які називають себе проєвропейськими, хочуть отримати План дій щодо членства в НАТО, але у всіх – різні строки.

Про це йдеться у статті "Європейської правди", опублікованій за підсумками опитування штабів Володимира Зеленського, Петра Порошенка, Юлії Тимошенко та Анатолія Гриценка.

Порошенко вже раніше заявляв, що розраховує отримати ПДЧ до кінця другого терміну президентства, та нині уточнив, що розпочне діалог про надання Плану вже у 2019 році, на грудневому саміті НАТО в Лондоні.

Від ЄС до ядерної зброї: зовнішня політика Зеленського, Порошенка, Тимошенко і Гриценка

Зеленський також підтримав членство в НАТО, пояснивши, що це "вибір Майдану та курс, який закріплений у Конституції, крім того, це інструмент підсилення нашої обороноздатності", але зауважив, що перед тим має відбутися референдум.

Водночас Зеленський планує звернення щодо ПДЧ в кінці свого терміну: "Мета – за 5 років звернутися по ПДЧ та отримати згоду. Сподіваюсь що Альянс прийме позитивне рішення навіть у випадку незавершення конфлікту та деокупації територій", - повідомили у штабі Зеленського.

Тимошенко вважає, що про терміни говорити не варто, оскільки спершу Україна має "підтягнути" реформи. "Ми будемо піднімати питання ПДЧ, але спершу потрібно мати готовність України", - зазначили у штабі Тимошенко.

У НАТО радять Києву зосередитися на реформах, а не отриманні ПДЧ

Анатолій  Гриценко має принципово інший план: зважаючи на неготовність Альянсу надати Україні ПДЧ, слід виконати цей план без його формального надання.

 "ПДЧ потрібен нам, не Брюсселю. Щоб підняти стандарти в усіх сферах, з яких воєнна – це лише 20% зусиль, решта – справедливе судочинство, чесні прозорі вибори, захищена власність і рівні можливості в економіці та ін. Ми сформуємо ПДЧ самі й самі будемо його виконувати. А Брюссель поставимо до відома, і потім продемонструємо результат, українцям насамперед і натівцям також", - пояснили у штабі Гриценка.

Детальніше читайте у статті: "Від ЄС до ядерної зброї: зовнішня політика Зеленського, Порошенка, Тимошенко і Гриценка".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.