У Польщі відповіли на нові звинувачення Кремля у зв’язку з річницею початку Другої світової

Понеділок, 25 березня 2019, 15:45

У Польщі заявили, що не ставлять під сумнів роль СРСР у закінченні Другої світової війни, відповівши на критику Кремля через відсутність запрошення на 80-ту річницю початку війни для Росії.

Про це заявив глава канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський, повідомляє видання wPolityce.

"Всі урочистості, які відбуваються в якійсь країні і присвячені річницям Великої вітчизняної війни чи Другої світової війни, без участі нашої країни не можуть вважатися повноцінними, оскільки не можна переоцінити роль нашої країни в завершенні Другої світової війни" - заяви речник президента РФ Дмітрій Пєсков у понеділок.

Коментуючи ці слова представника Кремля, Щерський запевнив, що ніхто не ставить під питання роль СРСР у подоланні гітлерівської Німеччини в 1945 році.

" У цьому сенсі відзначення завершення війни без участі Росії були б дійсно неповні, натомість 1939 рік має зовсім інший історичний контекст" - сказав він.

Читайте також
РФ відповіла на рішення Польщі не запрошувати Путіна на річницю Другої світової

Щерський вкотре пояснив, що надсилання запрошень на урочистості мало сучасний характер, а не історичний, і не було спробою коментувати чи підсумовувати історію

"Ми відзначаємо річницю разом з державами, з якими близько співпрацюємо заради миру, який опирається на міжнародне право, включно з засадами суверенітету і непорушності кордонів. Це держави НАТО, ЄС і Східного партнерства" - заявив він.

Як повідомлялося, канцелярія президента Польщі не запросила президента РФ Владіміра Путіна на відзначення 80-ї річниці початку Другої світової війни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua