Франція та Німеччина заснували спільну парламентську асамблею

Понеділок, 25 березня 2019, 19:14

25 березня у Парижі почала свій перший саміт нова французько-німецька парламентська асамблея. 

Про це пише DW.

У спільному парламентському саміті взяли участь 50 депутатів Бундестагу та 50 законодавців з нижньої палати парламенту Франції. Президент Бундестагу Вольфганг Шойбле та президент Національної Асамблеї Річард Ферран підписали акт про заснування нового формату співпраці.

Шойбле заявив, що він "підкреслює наше зобов'язання закріпити співробітництво в європейському контексті".

"Німеччина і Франція несуть особливу відповідальність за Європу", - сказав президент Бундестагу, додавши, що нова асамблея "не зашкодить та не скасує суверенітету будь-якої нації".

Ферран назвав засідання в понеділок "історичним днем". Асамблея збиратиметься двічі на рік. Вона ухвалюватиме спільні резолюції до Національної Асамблеї та Бундестагу, які не матимуть зобов'язувальної юридичної сили. 

Читайте також
Міністерство у Німеччині під критикою через "сексистську" рекламу безпеки велоїзди

У січні Париж і Берлін оновили Елісейську угоду - післявоєнний пакт про примирення 1963 року - підписавши новий договір в Аахені.

Аахенський договір має на меті посилити транскордонне співробітництво вздовж 450-кілометрового кордону країн, а також покращити координацію між двома країнами, коли йдеться про вирішення таких міжнародних проблем, як зміна клімату та тероризм.

Договір зобов'язує Берлін і Париж до більш тісних зовнішньополітичних і оборонних зв'язків, просування французько-німецьких міжміських проектів, а також узгодження транскордонних академічних звань.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua