ЄС здешевить проведення транскордонних платежів у євро

Понеділок, 4 березня 2019, 11:58

Рада ЄС у понеділок, 4 березня, затвердила положення про зрівняння витрат на транскордонні платежі у країнах єврозони та країнах, які користуються власною валютою.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Європейської ради.

"ЄС працює над тим, щоб здешевити платежі в євро. Оплачувати чи знімати гроші в євро в будь-якій точці ЄС скоро буде коштувати стільки ж, скільки й вдома", - мовиться в повідомленні.

З 2002 року однакові збори застосовуються до транскордонних і національних платежів в євро у межах єврозони, тоді як транскордонні платежі в євро з країн з-поза меж єврозони обкладаються високим митом.

Реформа приведе у відповідність збори за транскордонні платежі в євро за такі послуги, як кредитні перекази, платежі за картками або зняття готівки, зі зборами відповідних національних платежів тієї ж вартості в національній валюті держави-члена, в якій перебуває постачальник платіжних послуг.

Цей крок розширить переваги дешевих міжнародних переказів в євро для додаткових 150 мільйонів споживачів, які не входять в єврозону.

Крім того, будуть введені додаткові вимоги до прозорості платежів за послуги з конвертації валюти. Коли споживачі проводитимуть платежі по карті або зніматимуть готівку за кордоном, вони зможуть вибирати, у якій валюті сплачувати. Згідно з новими правилами, споживачі будуть проінформовані про відповідні збори, перш ніж зробити вибір.

Більшість ухвалених положень наберуть чинності з 15 грудня 2019 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua