Мацеревич: британці підтвердили вибух на борту літака Качинського

Середа, 10 квітня 2019, 12:43

Голова Підкомісії з питань повторного розслідування Смоленської катастрофи Антоні Мацеревич заявив, що дії пілотів чи інших осіб на борту польського президентського Ту-154М не призводили до трагедії, яка сталася у квітні 2010 року.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Польське радіо".

"Не пілоти, не якісь дії осіб, які були на борту, призвели до тієї трагедії, а вибух. Сьогодні вже завдяки британцям ми це знаємо. Ми не визначаємо характер вибуху. Ми знаємо напевно, що у цьому вибуху задіяли тротил, що не означає, що нам відомо, якою була формула цього вибуху", - сказав Мацеревич.

Він також повідомив, що підкомісія направила до прокуратури клопотання про можливість скоєння злочину екс-головою Комісії з розслідування авіакатастроф Єжи Міллером та членами комісії періоду з’ясування причин смоленської катастрофи у 2010 році. Мацеревич сказав, що ця заява є результатом попередніх досліджень і висновків його підкомісії.

"По-перше, дії усієї комісії під головуванням пана Міллера. Клопотання стосується їхньої недбалості, фальшувань, які вони допустили, і невиконання обов’язків. Це стосується самого пана Міллера, який у підписаному з росіянами меморандумі, підтверджуючи правдивість чорних скриньок і погоджуючись дати їх росіянам, які можуть повернути їх, коли хотітимуть, скоїв злочин за статтею 129", - сказав він.

У середині квітня 2018 року підкомітет Міноборони Польщі опублікував технічний звіт щодо Смоленської катастрофи, в якому йдеться про те, що літак Ту-154М був зруйнований під час вибуху, який відбувся над землею.

У березні 2019-го лабораторія судово-вибухових речовин Forensic Explosives Laboratory, підпорядкована Міністерству оборони Великої Британії, підтвердила, що виявила сліди речовин, які використовуються для виробництва вибухівки, зокрема тротилу, на більшості з 200 зразків уламків, переданих їй Національною прокуратурою Польщі.

У катастрофі загинуло 96 осіб, зокрема президент Польщі Лех Качинський з дружиною Марією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: