Swedbank в Естонії перевіряють через скандал з відмиванням грошей

Вівторок, 2 квітня 2019, 15:27

У рамках спільного розслідування Естонії та Швеції щодо відмивання грошей у естонські офіси Swedbank сьогодні прийшла перевірка.

Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на Postimees.

Прес-секретар Фінансової інспекції Лівія Восман пояснила, що мова йде про звичайну перевірку, яка проводиться в рамках розслідування, розпочатого 21 лютого.

Шведська "пральня" та російські гроші: що відомо про масштабне відмивання коштів у Swedbank

В ході перевірки співробітники Фінансової інспекції ознайомляться з документами і поспілкуються на місці з працівниками Swedbank. Як довго триватиме перевірка, не уточнюється. "Це залежить від результатів розслідування", - додала Восман.

Фінансові інспекції Естонії і Швеції домовилися 21 лютого розпочати співпрацю для перевірки звинувачень у відмиванні грошей, які були оприлюднені громадським телерадіомовленням Швеції SVT. У розслідуванні пообіцяв взяти участь і центральний банк Литви.

Янукович відмив через Swedbank 3,6 млн доларів - ЗМІ

Swedbank може бути причетним до багатомільярдного відмивання коштів через естонську філію Danske Bank, яка, як вважають, стала центром відмивання грошей з країн колишнього СРСР, зокрема Росії та Азербайджану.

За даними телекомпанії SVT, у період між 2007 та 2015 роками приблизно півсотні клієнтів Swedbank перевели близько 40 млрд крон (за підрахунками шведів, ідеться про $5,8 млрд) підозрілих коштів між Swedbank та Danske Bank.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: