У Польщі найглибша прірва між багатими й бідними серед країн ЄС - дослідження

інфографіка
Середа, 3 квітня 2019, 11:30

Згідно з дослідженням групи французьких економістів WID, Польща має найвищий показник нерівності доходів населення серед країн ЄС.

Про це повідомляє "Європейська правда".

Топ-10% найбагатших поляків виробляють 40% ВВП країни, що вище, ніж в Іспанії (30%), Швеції (27,7%) або в середньому в Європі (34%).

 
Читайте також
Євростат порівняв кількість вакансій у країнах ЄС

Дослідження також вказує на те, що в XXI столітті нерівність в Польщі значно зросла, погіршивши регіональну тенденцію.

 

Нерівність у стандартах життя серед мешканців швидко зростала в Португалії та Італії, але вона залишалася приблизно стабільною в Іспанії. У Північній Європі нерівність доходів збільшувалася переважно протягом 1990-х років, за винятком Данії, де нерівність зросла після кризи 2007-2008 років.

Східна Європа є регіоном, де нерівність зростає найбільше. Польща, Чехія, Угорщина, Румунія та Болгарія пережили важливі політичні і структурні економічні зміни в 1990-х роках, коли вони перейшли до ринкової економіки. На початку 1980-х років країни Східної Європи були одними з найменш нерівних на континенті.

Водночас, за даними МВФ, поляки стають багатшими, ніж португальці, за рівнем ВВП на душу населення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

НАТО йде на кордон до Росії: як з'явилося історичне рішення та чого ще чекати від саміту в Мадриді

Тепер протяжність наземного кордону Росії та НАТО зросте більше ніж удвічі, а Балтійське море перетвориться на "внутрішнє озеро НАТО"...

Без Качинського: навіщо польська влада розпочала масштабне оновлення

Відхід з польського уряду найвпливовішого політика країни дає старт масштабній реконструкції – правляча коаліція поступово починає готуватися до наступних парламентських виборів.

Розкол через Україну: як російська агресія змінила політику Італії

З політичної сцени Італії поступово йдуть ті політики, які довгі роки вважалися провідниками інтересів РФ та особисто Путіна.