Польська опозиція попереджає про загрозу Polexit перед виборами до Європарламенту

Понеділок, 8 квітня 2019, 14:21

У Польщі коаліція опозиційних партій розпочала кампанію перед виборами до Європарламенту, заявляючи, що правляча євроскептична партія "Право і справедливість" (ПіС) може вивести країну з Європейського союзу.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.

За час своєї діяльності уряд "ПіС" посилив напруженість у відносинах з ЄС, запровадивши ряд суперечливих судових реформ, які, на думку Брюсселя, створюють загрозу незалежності судових органів, верховенству права і демократії.

Націоналістичні партії планують об’єднання після виборів до Європарламенту

Втім, Варшава відмовилася від деяких суперечливих законів. Але опозиція, як і раніше, стурбована тим, що напруга між "ПіС" і Брюсселем може прокласти шлях до "Полексіту" - виходу Польщі з ЄС.

"Або ми матимемо сильну, процвітаючу, демократичну Польщу в сильній Європі, або те, що ми маємо сьогодні - партійну державу на шляху до виходу з Європейського Союзу", - сказав Гжегож Схетина, лідер найбільшої опозиційної партії "Громадянська платформа".

Майже 90% поляків підтримують членство в Євросоюзі, який виділив країні мільярди євро у вигляді субсидій, що значно прискорило її економічний розвиток.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: