Східні сусіди ЄС мають отримати такі ж перспективи членства, як і Західні Балкани - віце-прем'єр

П'ятниця, 10 травня 2019, 18:36

Східні сусіди ЄС, які чітко заявили про свої європейські амбіції, повинні отримати такий же рівень залучення та зобов'язань з боку ЄС, як країни Західних Балкан.

Про це заявила віце-прем`єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, передає "Європейська правда".

"Проект ЄС неможливий без чіткого бачення ширшої Європи. І якщо ЄС буде йти на компроміс з цінностями та міжнародним правом у відносинах з Росією, то проект ЄС не має майбутнього. Східні сусіди ЄС, які чітко заявили про свої європейські амбіції, повинні отримати такий же рівень залучення та зобов'язань з боку ЄС, як країни Західних Балкан", - сказала вона на міжнародній конференції "Майбутнє Європи? Перспективи сучасного розвитку" в м. Сібіу (Румунія).

Читайте також
У напрямку ширшої Європи: як ЄС змінює свою політику сусідства

"Майбутнє Європи не може ґрунтуватися на нерішучості та неоднозначності, особливо щодо східних сусідів, які мають таку ж відданість демократичним цінностям", - вважає Климпуш-Цинцадзе.

Як відомо, Албанія та Північна Македонія очікують на початок переговорів з ЄС про членство у червні 2019 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.