Європарламент призупинив акредитацію всіх новообраних євродепутатів від Іспанії – ЗМІ

Субота, 1 червня 2019, 11:26

Європейський парламент призупинив акредитацію всіх новообраних іспанських євродепутатів після того, як Карлесу Пучдемону і ще одому каталонському політику закрили доступ до будівлі.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на The Local.

Пучдемону, який був главою Каталонії під час подій довкола невдалого проголошення незалежності, було відмовлено в доступі до будівлі Європарламенту у середу ввечері. Те ж саме чекало і на іншого каталонського політика Тоні Коміна.

Їм також було відмовлено у тимчасовій акредитації, незважаючи на те, що інші іспанські євродепутати вже отримали свою акредитацію.

Причиною такого кроку назвали те, що нібито Європарламент досі не отримав офіційний перелік іспанських євродепутатів.

Читайте також
Екс-лідеру Каталонії відмовили в акредитації до Європарламенту попри обрання депутатом

За іспанськими правилами, всі обрані в Європейський парламент спочатку повинні особисто присягнути, що будуть дотримуватися Конституції Іспанії. Якби ж Пучдемон поїхав до Іспанії, його б негайно заарештували за звинуваченням у заколоті.

Голова парламенту Антоніо Таяні вирішив призупинити акредитацію всіх іспанських депутатів Європарламенту до оприлюднення остаточних результатів європейських виборів в Іспанії.

"Іспанський театр абсурду був імпортований до Європейського парламенту", - сказав адвокат Пучдемона Саймон Бекерт.

"Якщо Європейський парламент дозволить державі-члену впливати на себе, щоб заборонити депутатам займати свої місця, ми підемо до Суду ЄС", - попередив він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua