Загострення в Молдові: СБУ посилила контррозвідувальний режим щодо росіян

Понеділок, 10 червня 2019, 10:15

На тлі загострення ситуації в Молдові СБУ посилила контррозвідувальний режим на в’їзді до Молдови через територію України щодо радикально налаштованих громадян Росії.

Як повідомляє "Європейська правда", про відповідне рішення прес-служба СБУ повідомила у понеділок вранці.

Спецслужба повідомила, що оперативно відслідковує внутрішньо-політичну ситуацію в Молдові. Зокрема, СБУ обмінюється інформацією із молдовськими колегами "для збереження спокою та стабільності в регіоні".

Генсек Ради Європи став на бік нової влади Молдови: розпуск парламенту був безпідставним

"З метою недопущення загострення ситуації в Кишиневі, пов’язаної з іноземним втручанням у внутрішні процеси, наразі посилено контррозвідувальний режим на в`їзді до Молдови через територію України щодо радикально налаштованих громадян Російської Федерації", - повідомила Служба безпеки України.

Напередодні ввечері молдовське питання обговорювали у Раді нацбезпеки та оборони України. Секретар Радбезу Олександр Данилюк повідомив, що відбувається моніторинг ситуації.

У НАТО зробили заяву щодо кризи в Молдові

МЗС України у своїй офіційній реакції на події в Молдові застерегло щодо реалізації "російського сценарію федералізації".

Як відомо, в суботу парламентська більшість у Молдові у складі проросійської Соцпартії та проєвропейського блоку  ACUM обрала керівництво законодавчого органу (його очолила соціалістка Гречана), та призначила уряд на чолі з проєвропейською прем'єркою Майєю Санду. Попередня влада вважає всі суботні рішення парламенту нелегітимними. Обидві сторони звинувачують одна одну в узурпації влади.

Детальніше про стан справ у Молдові читайте у статті "На межі перевороту: що відбувається у Молдові та що це означає для України"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.