Новий парламент Молдови розслідує крадіжку мільярда доларів з банківської системи

Понеділок, 10 червня 2019, 16:33

Парламент Молдови створив спеціальну комісію з розслідування всіх обставин крадіжки коштів з молдавської банківської системи.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Newsmaker.

Комісія отримає доступ до документів, пов'язаних з крадіжкою мільярда доларів. До неї увійдуть дев'ять депутатів, у тому числі її членами можуть стати три представники парламентської опозиції від Демпартії та/або партії "Шор".

Створення комісії з розслідування крадіжки мільярда було єдиним пунктом порядку денного засідання парламенту 10 червня.

Депутати проаналізують всі обставини крадіжки, дії чиновників, які надіслали державні гарантії постраждалим банкам, і те, як сума крадіжки була переведена в держборг.

Читайте також
США закликали не втручатися у формування нової влади Молдови

"Ми не хочемо підміняти офіційне розслідування. Ми сподіваємося, що до того моменту як закінчимо, вже буде правосуддя, якому можна довіряти", — підкреслив депутат від партії "Платформа Гідність і правда" Олександр Слусарь. За його словами, комісія стане платформою для об'єднання зусиль всіх органів з розслідування "крадіжки століття".

Як зазначається, створення спецкомісії з розслідування крадіжки мільярда було одним з пунктів тимчасової угоди про співпрацю Партії соціалістів і блоку ACUM в парламенті.

У 2015 році в Молдові стало відомо, що з трьох банків - Banca de Economii, Banca Sociala і Unibank, які контролювали майже половину ринку банківських послуг, було виведено за кордон близько мільярда доларів. Банки були ліквідовані, а кошти вкладникам і економічним агентам були повернуті за рахунок активів держави. Розслідуванням ситуації за рішенням Національного банку Молдови в 2015 році зайнялася міжнародна компанія Kroll і Steptoe & Johnson LLP. Перша доповідь була представлена громадськості, а друга доповідь була засекречена і зберігається в Генеральній прокуратурі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

А Ердоган проти: навіщо Туреччині блокувати розширення НАТО

Чи використає Анкара своє право вето для блокування членства Фінляндії та Швеції? Такий демарш більш схожий на запрошення західних країн до торгу.

Сенатор, що воює за РФ: через кого у США загальмували нову допомогу Україні

Влітку 2018 року Ренд Пол їздив у Москву, привіз звідти конфіденціальний лист до Трампа. І нібито намагався стати посередником у врегулюванні "українського питання".

Павло Клімкін: В України не може бути мирної угоди з цією Росією

"США показали рішучість, мовляв, "Ми Росію закатаємо в асфальт". Але як закатувати – відповіді немає"