ЄС виділив 29,5 млн євро на підтримку податкової та митної реформ в Україні

Вівторок, 18 червня 2019, 17:12

ЄС виділив 29,5 млн євро на фінансування третьої і четвертої складової програми підтримки управління державними фінансами EU4PFM, які буде спрямовано на експертний супровід податкової та митної реформ в Україні.

Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", про це повідомив керівник програми EU4PFM Егон Веерме на пресконференції в Києві.

Програма передбачає роботу ключових експертів із залученням також інших українських та європейських фахівців. При цьому 17 млн євро із загальної суми - це IT-фонд, зазначив він. Литва профінансувала проєкт на 0,5 млн євро.

Консультативну місію ЄС в Україні очолить гендиректор фінської митниці

"Більшість експертів перебуватиме в Києві, проте частина з них - у Вільнюсі", - пояснив Веерме.

"Це тривала програма, розрахована на чотири роки. Зараз гарний час, щоб її починати. Ми розпочали фактично сім-вісім місяців тому: обговорювали, що потрібно робити, відбирали експертів. Це якісний продукт, на який ми покладаємо великі й небезпідставні сподівання", - пояснив голова Державної податкової служби України Сергій Верланов.

За його словами, в рамках реалізації цих складових програми в Україні буде створено постійний офіс.

На першому етапі буде реалізовано кілька проєктів - насамперед оптимізація бізнес-процесів з адміністрування податків, зокрема податку на додану вартість і податку на прибуток, додав Верланов.

Програма EU4PFM впроваджується в рамках Європейського інструменту сусідства обсягом EUR55 млн. Завершення компонентів програми очікується в 2022 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.