Глава МЗС Німеччини нагадав Росії про гроші для Ради Європи, але забув про Україну

Вівторок, 25 червня 2019, 18:14

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас у своїй офіційній заяві щодо членства РФ у Раді Європи закликав РФ якнайшвидше сплатити свій членський внесок в організацію та уникнув згадки про дії РФ щодо України.

Як повідомляє "Європейська правда", заява Мааса у вівторок опублікована на сайті німецького дипломатичного відомства.

Маас привітав компромісне рішення про повернення делегації РФ до Парламентської асамблеї Ради Європи і зазначив, що Росія повинна зробити "свій конструктивний внесок у цей компроміс".

Кінець Ради Європи: що має робити Україна у відповідь на скандальне рішення ПАРЄ

"Ми будемо і надалі нагадувати Росії про зобов’язання, які вона взяла на себе, ставши членом Ради Європи", - наголосив Гайко Маас. Він зазначив, що до таких належить "якнайшвидше відновлення сплати Росією членських внесків".

"Також до них належить дотримання Росією стандартів, виконувати які вона зобов’язалась відповідно до Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод", - додав Маас.

Німецький міністр нічого не згадав про агресію РФ в Україні та окупацію Криму, після якої російську делегацію у 2014 році позбавили повноважень у ПАРЄ.

Зеленський просив Макрона і Меркель не повертати росіян в ПАРЄ, але вони вже дали команди - посол

Маас додав, що тепер важливо розробити механізм, за допомогою якого відповідно до Уставу можна буде накладати санкції на окремі держави, коли вони здійснюють неправомірні кроки.

"Парламентська асамблея відіграє тут важливу роль. Нові правила зміцнять Раду Європи", - додав міністр.

Минулої ночі рішенням ПАРЄ існуючий механізм санкцій скасували, однак у депутатів лишилася можливість повністю відмовити у повноваженнях делегації, або накласти дрібні санкції. Україна та Грузія оскаржили повноваження російської делегації у ПАРЄ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.