Туреччина продовжить бурові роботи біля Кіпру під захистом армії

П'ятниця, 7 червня 2019, 15:04

Туреччина продовжить бурові роботи на шельфі Кіпру під захистом своїх збройних сил.

Про це заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на агентство Anadolu.

За словами Ердогана, в район нещодавно відкритих покладів газу відправлені бурові і допоміжні кораблі.

"Вони роблять свою роботу. І будуть продовжувати її під захистом наших збройних сил, які знаходяться в регіоні", - сказав він.

Він наголосив, що в регіоні можуть бути знайдені інші родовища газу, і якщо Південний Кіпр (грецька частина острова) пред’являє на них свої права, то у Північного Кіпру (турецька частина) є такі ж права.

На шельфі і у виключній економічній зоні Кіпру знайдені родовища газу. Туреччина вважає, що має право на природні багатства в регіоні. Анкара направила в район бурове судно "Фатіх". МЗС Греції зажадав від Туреччини припинити буріння в цій зоні. До заклику Афін приєднались ЄС і США.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рік після Афганістану: що змінила найбільша зовнішньополітична поразка Джо Байдена

Рік тому Сполучені Штати розпочали виведення своїх останніх військових з Афганістану. Це рішення вплинуло не лише на регіон, але й на США та навіть на Україну.

Мир на умовах Туреччини: як Україні реагувати на тиск щодо нових переговорів з РФ

Події, які відбуваються в Криму, стають також частиною нашого переговірного процесу з Туреччиною та РФ ще до того, як він формально розпочався.

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.